Opis zajęć

Zajęcia odbywają się na specjalnej macie przeznaczonej dla trenujących judo, która zwiększa bezpieczeństwo ćwiczących.

FUNNY JUDO ( dzieci 3-6 lat)
Istotą zajęć jest przede wszystkim ruch i dobra zabawa. Zajęcia bazują na elementach judo (nauka bezpiecznego upadania). Zajęcia zawierają również elementy gimnastyczne, gry i zabawy oraz różnego rodzaju zadania sprawnościowe. Ćwiczenia są często zmieniane, utrzymane w tempie i zaplanowane w ten sposób, aby utrzymać koncentrację dzieci. Na zajęciach jest wykorzystywany różnego rodzaju sprzęt wspomagający mający na celu uatrakcyjnić trening np.: piłki, materace, "makarony". FUNNY JUDO kształtuje koordynację ruchową, wytrzymałość, zwinność, siłę, a także dyscyplinę i koncentrację. Wpływ zajęć na wszechstronny rozwój dziecka jest często widoczny już po kilku treningach. Szczególna uwaga zwracana jest na naukę istotnej w życiu umiejętności prawidłowego padania, co ma zmniejszyć ryzyko narażania zdrowia (urazy głowy, złamania, zwichnięcia i skręcenia kończyn). Jest to idealne wprowadzenie do każdego sportu dla najmłodszych.

MINI JUDO
Zajęcia przeznaczone dla dzieci w wieku 6-8 lat. Jest to tzw. grupa przejściowa. Zajęcia polegają na doskonaleniu technik bezpiecznego upadania poznanych na FUNNY JUDO oraz nauce nowych podstawowych technik judo (podstawowe rzuty i trzymania). Podczas zajęć dzieci uczą się również elementów gimnastycznych oraz biorą udział w grach i zabawach rozwijających koordynację wzrokowo-ruchową. Dużą wagę przywiązujemy również do dyscypliny i szacunku do trenera i współćwiczącego. Dzieci są przygotowywane do rywalizacji sportowej co wpływa na umiejętność radzenia sobie ze stresem.

JUDO JUNIOR
Zajęcia przeznaczone dla dzieci w wieku 9-15 lat. Zajęcia trwają 1h 30minut. Podczas zajęć dzieci doskonalą pady judo, techniki wcześniej poznane oraz elementy gimnastyczne. Ponadto uczą się bardziej skomplikowanych technik judo, elementów akrobatycznych oraz biorą udział rywalizacji sportowej w kraju i za granicą.

JUDO MASTERS - JUDO DLA DOROSŁYCH - JUDO DLA POCZĄTKUJĄCYCH
Treningi przeznaczone są dla wszystkich osób dorosłych, którzy miały wcześniej kontakt z judo i dla tych co chcą dopiero zacząć swoją przygodę z japońską sztuka walki.Zapraszamy

do polubienia naszej strony na facebooku, dzięki której mamy z Wami nieustanny kontakt.

facebook.com/KumaJudo

Zamieszczamy tam bieżące informacje na temat zajęć, zawodów, obozów oraz konkursów :)

instagram.com/KumaJudo

Znajdziecie tu wiele fajnych zdjęć z klubowych zajęć judo oraz naszych obozów letnich i zimowych!

Klub Kuma Judo na Youtube

Zapraszamy także na nasz klubowy kanał z filmikami w serwisie YouTube!